USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Ramada Encore Ponta Grossa Ponta Grossa (Parana) Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Ramada Encore Ponta Grossa Ponta Grossa (Parana) Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Ramada Encore Ponta Grossa

Förhandsbokning
2026-07-27
2026-07-28

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

64

Ramada Encore Ponta Grossa 4*

 Wi-Fi
 Parkering

Parkeringsservice

 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Luftkonditionering
 Husdjur ej tillåtna

Inga husdjur


Det utmärkta 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa, som ligger inom 3 km från Campos Gerais National Park och mindre än 10 minuter till fots från Museu de Arqueologia Ciro Flamarion Cardoso, har en evenemangsyta för olika ändamål. I allmänna utrymmen finns Wi-Fi.

Detta hotell erbjuder ett väldigt bra läge inom 15 minuters bilresa från flygplatsen Ponta Grossa. Gästerna kan besöka Centro de Cultura inom 2 km från det bekväma Ramada Encore Ponta Grossa. Catedral Sant'Ana ligger ungefär 25 minuter till fots från hotellet.

148 rum med utsikt över staden är utrustade med luftkonditionering, samt moderna bekvämligheter som plattskärms-TV med satellitkanaler. Detta boende erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. De luftkonditionerade sovrummen är också inredda med ett vitrinskåp. I de privata badrummen ingår en separat toalett och en dusch, tillsammans med hårtorkar och handdukar.

En kostnadsfri frukostbuffé erbjuds på hotellet Ramada Encore Ponta Grossa varje morgon. Gästerna kan njuta av en takbar. Restaurangen Pizzaria Forno De Pedra erbjuder italienska rätter och i närheten av detta hotell.

  • Lokala sevärdheter
  • Campos Gerais Museum
    2141 km
  • Cine Teatro Opera
    2198 km
  • Unicesumar
    1686 km
  • Parque Aquatico Sitio Sao Joao
    1484 km
  • Feirinha
    1848 km
  • Colegio Estadual Professor Colares
    210 km
  • Centro Espirita Andre Luiz
    1414 km
  • Shopping Captolio Vest & Art
    1574 km
  • Centro de Convencoes do Avivamento
    506 km
  • Flygplatser
  • Ponta Grossa Flygplats
    11 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Helt rökfritt
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • 24-timmars reception
  • Inga husdjur

Service

  • Parkeringsservice
  • Rumsservice

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 23:59
Utcheckning: från 08:00 till 12:00

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa?

    Det tar 30 minuter till fots att komma från det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa till centrum.
  • Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Ramada Encore Ponta Grossa?

    Mellan Ponta Grossa flygplats och hotellet Ramada Encore Ponta Grossa är det 5 km.
  • 🚗

    Var kan vi parkera vår bil vid det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa?

    Det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa erbjuder gästerna privat parkering.
  • Ingår frukost i priset under vår vistelse på hotellet Ramada Encore Ponta Grossa?

    Ja, en kostnadsfri frukostbuffé ingår i vissa erbjudanden. Se till att bekräfta denna information med hotellet Ramada Encore Ponta Grossa.
  • 🕗

    Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet?

    Gästerna på hotellet måste checka ut vid 12:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta 4-stjärniga hotell?

    Det genomsnittliga priset för ett rum i detta 4-stjärniga hotell är 59$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa?

    Gästerna på det 4-stjärniga hotellet Ramada Encore Ponta Grossa kan betala med American Express, Visa och Diners Club.
  • Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på detta hotell?

    Ja, arbetsplats finns i vissa rum på detta hotell.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-27
2026-07-28

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Ramada Encore Ponta Grossa, Brasilien

R. Emilio De Menezes, 128, Ponta Grossa (Parana), Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hoteisdoparana.com

All rights reserved